Akoestiek verbeteren in uw kantoor?
Last van een slechte akoestiek in uw kantoor? Galmt het geluid onprettig door het lokaal? Hoog tijd voor verbetering. Uw plafond kan wonderen verrichten als het gaat om akoestiek in een bepaalde ruimte.
Heeft u een systeemplafond?
Heeft u weleens goed naar uw plafond gekeken? In bijna iedere kantoorruimte zit een systeemplafond met een 60x60 of 60x120 plafondplaten. Deze plafondplaten spelen een belangrijke rol als het gaat om de akoestiek. Akoestiek staat namelijk gelijk aan de nagalmtijd en het overgangsgeluid in een bepaalde ruimte. Deze twee elementen spelen een cruciale rol als het gaat om de akoestiek. Onderstaand een uitleg:
Nagalmtijden
De nagalmtijden volgens de richtlijnen Rijksgebouwendienst voor kantoorruimten:
- Kleine kantoorruimte 0,5 tot 0,7 sec.
- Grote kantoorruimte 0,71 tot 0,85 sec.
Een goede plafond in een kantoorruimte absorbeert het geluid en voorkomt een nare echo. Vooral de plafondplaten van Rockfon, de Lithos en Krios zijn sterk absorberend. Ook de plafondplaten van Armstrong en OWA zijn volstaan in deze kwestie. Uiteraard biedt Marvo systeemplafond goed absorberende plafondplaten.
Overgangsgeluid
Het overgangsgeluid is het geluid dat geproduceerd wordt in een ruimte en hoorbaar is in de naast gelegen ruimten. Dit wordt gemeten in het aantal decibel. Het is mogelijk om materialen te plaatsen in het plafond om weerstand hiervoor te bieden. Denk aan het plaatsen van geluidswerende systeemwanden in ruimten waar bijvoorbeeld vergaderingen gehouden worden. Uiteraard kan met mindere luchtige plafondplaten het overgangsgeluid verminderd worden.
Heeft u een vraag? Mail ons
Of kom direct telefonisch in contact met één van onze medewerkers: 0528 - 277 490